Netradicinės dienos atgarsiai

2022 09 17

Rugsėjo 16 d  pamokos vyko kitaip: klasės mokėsi bendrauti, draugauti ir kartu smagiai leisti laiką įvairiose vietose bei erdvėse.

3a klasės mokiniai vyko į Pilies muziejų. Susipažinę su miestiečių gyvenimu bei viduramžių pramogomis, patys išbandė savo jėgas senoviniuose žaidimuose.

3b ir 3c kl. mokiniai vyko į G. Grigaičio bityną, kur iš kartos į kartą puoselėjamos bitininkavimo tradicijos. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Svečiuose pas bitininką“. Jos metu susipažino su bičių šeimos gyvenimu, elgsena, išmoko pasigaminti vaško žvakę, dalyvavo medaus sukime ir bičių produktų degustacijoje.

4c klasės mokiniai lankėsi Ventės rago paukščių žiedavimo stotyje. Didžiausią įspūdį paliko paukščių žiedavimo procesas, galimybė iš labai arti apžiūrėti paukštį, prisiliesti prie jo. Apsilankę muziejuje pamatėme žiedų pavyzdžius, sužinojome apie paukščių žiedavimo reikšmę ir naudą, susipažinome su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migravimo tyrimais ir turtingu šių apylinkių sparnuočių pasauliu. Įspūdingai atrodė ir didžiulės paukščių gaudyklės, kurias matėme pro muziejaus langu , iš kurių dvi yra didžiausios pasaulyje. Gaila, kad smarkokas lietus neleido jų apžiūrėti iš arčiau.

 4d klasės mokiniai vyko į Pilies muziejų ir dalyvavo edukacijoje " Viduramžių pramogos ir žaidimai ". Sužinojo apie miestiečių gyvenimą paįvairindavusias pramogas ir patys išbandė savo jėgas, sumanumą senoviniuose žaidimuose.

5a ir 5b klasės rugsėjo 16 d. išvyko į Varnių regioninį parką. Aplankėme gamtos namus, vaikai edukacijos metu turėjo galimybę susipažinti su šio krašto istorija, kalba, kultūra ir gyvūnais. Apžiūrėjo ir tyrinėjo Sprūdės, Moteraičio, Širmės ir Medvėgalio piliakalnius. Pabaigoje pailsėję prie Paršežerio ežero visi laimingi grįžome namo.

5c, 6c klasių mokiniai dalyvavo Klaipėdos miesto projekte ,,Invaziniai augalai ir gyvūnai“. Mokiniai turėjo projektinę užduotį peržiūrėti filmą ,,Invaziniai augalai ir gyvūnai“, kurio metu susipažino su teorine medžiaga apie Lietuvoje gyvenančius invazinius gyvūnus ir augančius augalus. Vėliau atliko projektinio darbo užduotį, kurios metu analizavo ir rinko informaciją apie ,,Muilinę guboją“ ir ,,Luzitaninįi arioną“.

6a ir 6b klasės mokiniai susiorganizavo draugiškas boulingo varžybas, kurių metu ne tik žaidė, bet ir bendravo. Visi grįžo smagiai pažaidę, skaniai paskanavę picų, puikiai nusiteikę ir geriau vienas kitą pažinę.

6d klasės mokiniai aplankė Klaipėdos laikrodžių muziejų ir dalyvavo Išmanioje edukacijoje. Užsiėmimo metu visi kartu susipažino su žvaigždynais, zodiako ženklais. Edukacinės aplikacijos pagalba ir kitomis pagalbinėmis priemonėmis mokėsi juos pažinti. Antroje dalyje pasigamino tamsoje šviečiantį savo žvaigždyną, kad atrastų jį nakties danguje.
 
7b ir 7c klasių mokiniai vyko į Kauną. Aplankė IX fortą ir Vytauto Didžiojo karo muziejų. IX forte dalyvavo "Jaunųjų žvalgų" ir "Tarpukario šriftų" edukacijose, kuriose žaismingai susipažino su IX forto gynybiniu įtvirtinimu. Nuvykę į karo muziejų dalyvavo edukacinėse programose "Kaip senovėje kariauta" ir "Partizanų ginklai". Gidas mokiniams papasakojo apie sunkią šimtmečius mūsų šalį saugojusių karių kasdienybę bei partizanų gyvenimą, įvairius ginklus, jų veikimo principus. Septintokai galėjo pasimatuoti šarvus ir partizanų uniformą, rankose palaikyti ginklus. Taigi mokiniai į namus parsivežė ne tik daug įspūdžių, bet ir aiškesnį supratimą apie mūsų Tėvynės istoriją, meilę jai ir pagarbą Lietuvos kovotojams už laisvę.
 
8c klasės mokiniai žaidė dažasvydį. Tai taktinis, sportinis, pramoginis žaidimas, kuris prieš 20 metų pradėtas žaisti Amerikoje. Dvi komandos startuoja iš skirtingų bazių skirtingose aikštelės pusėse ir stengiasi viena kitą nugalėti.
Į priešininkus šaudoma pneumatiniais šautuvais iš trapių želatinos kamuoliukų, užpildytų vandeniniais dažais. Visą žaidimą stebi teisėjas.
Šį aktyvų, pilną netikėtumų, įtampos ir emocijų žaidimą gali žaisti suaugę ir vaikai. Turėjome galimybę ne tik pasportuoti, bet ir progą parodyti, kaip greitai galime pasirinkti kovos taktiką ir priimti netikėtus sprendimus.
 
 
Hits: 44

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.