DRAGŪNAS - tai karys, pasižymintis savo jėga, drąsa, universalumu, ištverme bei sumanumu. Kovotojas, kurį užduočių vykdymui įkvepia protėvių stiprybė, LDK ir tarpukario dragūnų karinės dorybės, kovingumas ir tradicijos.
Tai kariai galintys kautis raiti ir pėsti. Istorijos tėkmėje kito ginkluotė ir kovinė technika, taktika, logistika, tačiau pati dragūniška dvasia, idėja dar ir šiandien lydi bataliono karius. Ne veltui bataliono simbolis yra trigalvis drakonas. Tai grėsmingas padaras, pasirengęs sutikti priešą ugnimi ir kalaviju, kaip patys dragūnai, nešiojantys šį ženklą ant uniformų. Trys drakono galvos simbolizuoja dragūnų kovą su sausumos, jūrų ir oro priešais.
Mobilumas ir universalumas - išskirtinės savybės, lydinčios ir šiuolaikinį dragūną, kuris ne tik geba greitai, lanksčiai ir sumaniai reaguoti į besikeičiančią situaciją, bet ir puikiai pažįsta savo ginamą teritoriją - ne veltui vienu metu dalinio pavadinime buvo pabrėžta, kad tai - Pamario gynybos batalionas.
Šiuo metu dragūnų batalionui numatyti šie uždaviniai: rengti karius valstybės sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, palaikyti kovinę parengtį batalione, rengtis tarptautinėms operacijoms ir dalyvauti jose, vykdyti jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Nuo 2014 m. pradžios dragūnų batalionas pradėjo dviejų metų trukmės budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose (TMU OP).
Su dragūnų istorija ir išskirtinumu kasmet batalione organizuojamų ekskursijų metu susipažįsta apie 1000 moksleivių iš Klaipėdos miesto, rajono ir apskrities.
Į tokią ekskursiją sausio 20 dieną ir išsiruošė Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos šeštokai. Visa, kas parašyta aukščiau, jie sužinojo iš internetinio puslapio, tačiau viešnagės metu patirti įspūdžiai pralenkė girdėtus dalykus. Su dragūnų istorijos, gyvenimo ir veiklos faktais juos supažindino muziejaus darbuotoja, o paliesti ginkluotės pavyzdžius, pačiupinėti rūbus, mundiruotę ir kita jie galėjo patys. Mokiniai ne tik apžiūrėjo bataliono techniką, bet ir pasėdėjo įvairaus pobūdžio mašinose. Nuostabu patirti dragūnišką dvasią, įkvėptą protėvių stiprybės, LDK ir tarpukario dragūnų karinės dorybės, kovingumo ir tradicijos. Ką gali žinoti, gal kuris nors šiandieninis šeštokas bus narsus ateities dragūnas.
6a ir 6b klasių auklėtojos Lijana ir Vaida
{gallery}15.02.02.1{/gallery}
Hits: 3795