Tarptautiniai projektai mūsų progimnazijoje – puiki galimybė mokytis, pažinti, sužinoti, tobulėti

2021 01 13

Mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvauja net 3 tarptautiniuose „Erasmus+“ programos projektuose. Tai Erasmus+  tarptautinis projektas “STRIVE” apie tarpkultūrinio ugdymo strategijų kūrimą švietime , “5 ways”(5 geros savijautos būdai - sveikos gyvenimo pusiausvyros užtikrinimas) ir “Paaugliai prieš patyčias”.  

Aktyvi tarptautinių projektų veikla augina pasaulietiškai mąstančius mokinius, stiprina mokyklos tarptautiškumą. Tarptautiškumas yra svarbus švietimo ateičiai, nes tarpkultūrinė kompetencija reikšminga konkurencingo XXI a. piliečio kompetencijų dalis. Projekto veiklomis siekiama plėsti mokinių žinias apie Europos šalis, turtinti mokinių anglų kalbos žodyną ir tobulinti IKT gebėjimus.

Projektų vykdymo pirmieji metai (2019-2020 sausio-vasario mėn.) atnešė nuostabių įspūdžių, naujos patirties - aplankėme Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Maltos partnerines mokyklas, vykdėme projekto veiklas, patobulinome savo organizacinius, bendravimo bei anglų kalbos įgūdžius.

Šiandieninė situacija ir paskelbtas karantinas dėl Covid-19 pandemijos pakoregavo projektų vykdymo planus ir veiklas, tačiau, išnaudodami šiuolaikines  informacinių technologijų galimybes, veiklas perkėlėme į virtualias erdves. Buvo pasitelkta vaizdo konferencijų platforma “Zoom” bei šiuolaikinės mobiliosios programėlės ” WhatsApp”, “Facebook”, “Messenger”. Išbandėne informacinių ir komunikacinių technologijų įrankius: padlet.com , “Picasa” , menti.com.

Projektai tęsiasi, mokytojai ir mokiniai vykdo suplanuotas veiklas ir labai laukia galimybės aplankyti projektų partnerių šalis.

Tarptautiniai projektai-plačiai atvertos durys į globalų pasaulį, kuriame užsimezga ryšiai tarp skirtingų kultūrų ir asmenybių. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose – tai  galimybė tobulėti, ieškoti naujų idėjų, susirasti draugų.

                                                                      Projektų koordinatorė Virgina Kerdokienė

Hits: 600

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.