Sveiki atvykę į Šiaurės šalių literatūros savaitę

2021 11 15

Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.Šių metų literatūros savaitė vyksta lapkričio 15-21 d. dienomis.

Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyninėse šalyse bus organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai. Tamsiausiu metų laiku uždegsime žvakes ir skaitysime –tai ir yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Lapkričio 15 dieną,  pirmadienį, mūsų progimnazijos 5a klasės mokiniai ( vadovaujami mokyt. Astos Čiunkienės ir bibliotekos vedėjos Aldonos Tilvikienės) bibliotekoje literatūros savaitę pradėjo  didžiąja skaitymų diena. Būtent tą dieną tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau kaip 2000 vietų buvo  skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų: pasirinkta Karinos Erlandsson knyga "Perlų ieškotoja". Perskaitę ištraukas pasidalinome įspūdžiais,  kalbėjome apie svajones ir ilgesį, nes tai mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Nors  mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs.

                                                        Lietuvių k. mokytoja Asta Čiunkienė

Hits: 334

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.