Sveikatos ugdymas
Radiacinės saugos centro (RSC) specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje, kuris yra nepakitęs, todėl gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti. Apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, RSC nedelsiant informuos atsakingas institucijas ir gyventojus bei pateiks rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo. Radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamus duomenis galima stebėti https://www.google.com/url?q=https://www.rsc.lt/radis/&source=gmail&ust=1646939724530000&usg=AOvVaw2jzwZCA98_yims4XZkc5p6">ČIA.
Siekiant apsaugoti Lietuvos gyventojus nuo galimos avarijos Baltarusijos AE metu aplinkoje pasklidusio radioaktyviojo jodo žalingo poveikio, 2020 metais valstybės lėšomis buvo įsigyta ir 100 km atstumu nuo Baltarusijos AE esančioms savivaldybėms perduota 4 mln. KI tablečių.
Pagal savivaldybių pateiktus poreikius KI tabletės buvo išdalintos Švenčionių, Vilniaus rajono, Vilniaus miesto, Varėnos, Šalčininkų, Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Širvintų, Ukmergės, Molėtų, Anykščių, Utenos, Ignalinos, Zarasų ir Visagino savivaldybėms. Kokiu būdu išdalinti tabletes savo gyventojams, sprendė pačios savivaldybės. Sveikatos apsaugos ministerija rekomendavo perduoti tabletes gyventojams jų asmeniniam saugojimui arba saugoti jas savivaldybių numatytose patalpose taip, kad branduolinės avarijos atveju tabletes per 2–3 val. būtų galima paskirstyti gyventojams.
Atsižvelgdama į gyventojų kaitą savivaldybėse, Sveikatos apsaugos ministerija šiais metais numatė papildomai įsigyti ir išdalinti minėtosioms savivaldybėms dar 5 proc. KI tablečių nuo pirminių savivaldybių teiktų poreikių.
Gyventojai, iki šiol neatsiėmę jiems priklausiusių KI tablečių, turėtų kreiptis į savivaldybę, kurioje yra registruoti.
Mūsų žiniomis, artimiausiu metu vaistinės taip pat numato pasiūlyti rinkai papildomus KI kiekius.
KI tabletės apsaugo skydliaukę tik nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. Šias tabletes reiktų vartoti tik Sveikatos apsaugos ministerijai rekomendavus, įvykus branduolinei avarijai veikiančioje atominėje elektrinėje. Laiku suvartojus KI tabletes, skydliaukė užblokuojama (prisotinama) stabiliuoju jodu ir taip apsaugoma nuo įkvėpto ir su maistu patekusio radioaktyviojo jodo kaupimosi joje ir sukeliamos žalos.
Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos teikiamomis rekomendacijomis kūdikiai, vaikai, jauni žmonės yra žymiai jautresni radioaktyviojo jodo poveikiui, negu asmenys virš 40 m. amžiaus. Vyresniems nei 60 m. žmonėms ir kūdikiams Pasaulio sveikatos organizacija vartoti antrą kalio jodido tablečių dozę nerekomenduoja.
Skydliaukės apsaugai branduolinės avarijos atveju jokiu būdu netinkami vartoti vaistinėse parduodami vaistiniai preparatai – spiritiniai jodo tirpalai ar jodo purškalai, skirti burnos gleivinei gydyti, taip pat maisto papildai su jodu ir pan., nes jie neapsaugotų skydliaukės nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio. Spiritinis jodo tirpalas yra skirtas tik išoriniam vartojimui – tepti ant odos, jodo burnos gleivinės purškalai, skirti gerklės ligoms gydyti. Šių preparatų veiklioji medžiaga yra ne KI, o tiesiog jodas, kuris yra stipriai oksiduojančiai ir toksiškai veikianti medžiaga, galinti sukelti cheminių audinių nudegimų ir apsinuodijimą, todėl jokiais būdais jo negalima gerti, net ir skiedžiant vandeniu.
2021 11 25
- išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
- geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
- įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
- išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
- išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
- tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
- stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
- suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.
Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:
https://www.google.com/url?q=https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/%23tikslai&source=gmail&ust=1637816500193000&usg=AOvVaw0mbqy-bficXsTQliyE1FJu">https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/
Registruotis į tėvų grupes galima čia:
https://www.google.com/url?q=https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/klaipedos-savivaldybes-grupe/&source=gmail&ust=1637816500193000&usg=AOvVaw0Hah1V0wkNEWEBTl00wwRm">https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/klaipedos-savivaldybes-grupe/
Tėvų grupių vadovių kontaktai:
Bernutė Juškienė, tel. 8 656 52543
Maria Burkovskaya, tel. 8 658 65391
Liana Brazdeikienė, tel. 8 699 03182
Jurgita Vainauskienė, tel. 8 658 67346

2021 03 04
2020 03 21
Dalinamės naujausia informacija gautą iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro apie paskelbtą karantiną, saviizoliaciją, koronaviruso simptomus bei mobilųjį patikros punktą Klaipėdoje.
2020 02 27
Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas. Naujajam koronavirusui būdingi į gripą panašūs simptomai: karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais naujasis koronavirusas sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais tose šalyse, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas. Jei simptomai pasireiškia skrendant lėktuvu, nedelsiant informuoti lėktuvo įgulą.
Jei žmogus nekeliavo į Kiniją ar Šiaurės Italijos(Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Nekeliavus į Kiniją ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.
2019 10 20
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos mokinių sveikatos rodiklių suvestinė 2018-2019 m. m.
Suvestinė pateikta čia.
2019 04 15
SVEIKOS MITYBOS ABC
2019 m. sausio mėn. 29 d., 31 d. ir vasario mėn. 05 d. priešmokyklinės grupė „Boružėlės“ mokiniai dalyvavo paskaitų cikle „Sveikos mitybos ABC“. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimo projektą“, vykdė nemokamus mokymus vaikams iki 18 metų.
Pamokėles vedė Vitalijus Limontas. Jis, kartu su vaikais, prisiminė maisto piramidės principus. Taip pat, buvo aiškinama, kokius nesveikus produktus galima keisti į sveikus. Buvo mokoma, kas sudaro pietų lėkštės proporciją– daržovės ir salotos užima pusę lėkštės, mėsa ir garnyras po puses pusę. Taip pat kokius produktus ar patiekalus geriausia valgyti vakare.
Antroje paskaitoje vaikai mokėsi maisto paruošimo būdų, buvo aiškinama, koks paruošimo būdas yra sveikiausias, o koks nesveikiausias. Priešmokyklinukams buvo rodoma kaip galima pagaminti tam tikrą patiekalą, naudojant vienokius ar kitokius įrankius.
Paskutiniame užsiėmime kalbėta apie tai, kaip užauga vaisiai ir daržovės, ant ko jie auga. Taip pat daugiausia dėmesio skirta įvairaus maisto: duonos, kruopų, pieno produktų ir kt. atsiradimui. Užsiėmimai vaikams labai patiko, visų paskaitų metu jie buvo aktyvūs, noriai žaidė žaidimus.
Projekto veiklos finansuojamos iš Europos socialinio fondo. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt
Daugiau informacijos apie projektą:
2019 04 08
Ankstyvosios intervencijos programa
Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa - tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenimis.
Daugiau sužinoti galite paspaudę nuorodą:
2018 09 05
Maistas vaikų priešpiečių dėžutėse
Rugsėjo 1 d. įsigalioja naujos rekomendacijos dėl vaikų maitinimo organizavimo. Sveikatos apsaugos ministerija, tėvų pageidavimu, skelbia nepageidaujamų produktų mokykloje sąrašą.
Nuoroda į sąrašą: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/maistas-vaiku-priespieciu-dezutese
2018 02 21
2018 m. Mokinių sveikatos priežiūros veiklos planas ir ataskaita