Projekto aprašymas

Projektas

„Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas

ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“

Visą informaciją apie projektą galite rasti mokinių ugdymo karjerai svetainėje www.mukis.lt

Projektas įgyvendinamas nuo 2012 rudens Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose. Mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja nuo 2013 m. kovo mėnesio. Mokiniams siekiama teikti sistemingas, kokybiškas ir inovatyvias ugdymo karjerai paslaugas.

Projekto vykdymo metu (iki 2014 m. gegužės 3d.) buvo sukurta metodinė bazė, apmokyti švietimo pagalbos specialistai, sukurta Ugdymo karjerai stebėsenos informacinė sistema (UKSIS), teikiamos profesinio orientavimo (karjeros) paslaugos mokiniams (ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugos) ir vykdoma šių paslaugų stebėsena. Mokyklų karjeros specialistai (asmenys, atsakingi už mokinių profesinio orientavimo veiklų koordinavimą ir vykdymą) ugdymo procese kviečiami toliau naudotis Projekto metu sukurtomis priemonėmis: Mokytojo ir Mokinio knygomis, Mokinių ugdymo karjerai informacine svetaine (MUKIS), Ugdymo karjerai stebėsenos informacine sistema (UKSIS), profesijas pristatančiais filmais ir nuotraukomis, Mokinio knygos elektronine versija (Daugiau informacijos interneto svetainėje www.mukis.lt).

Projektas yra tęsiamas, didesnį dėmesį skiriant mokinių profesiniam veiklinimui. 2014 m. rugsėjo – 2015 m. balandžio mėn. kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis ir bendrojo ugdymo mokyklomis numatoma organizuoti mokinių profesinį veiklinimą – pažintinius, patyriminius ir intensyvius profesinio veiklinimo vizitus į sektorinius praktinio mokymo centrus, Integruotus mokslo, studijų ir verslo centrus, įmones, įstaigas, organizacijas. Profesinio veiklinimo tikslas – padėti mokiniams aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) profesinio veiklinimo organizatoriai (PVO) jiems priskirtose savivaldybėse vykdys įmonių ir organizacijų paiešką, organizuos bendradarbiavimo sutarčių su jomis pasirašymą, teiks informaciją įmonių, įstaigų bei organizacijų duomenų bazei, bendradarbiaus su savivaldybių profesinio orientavimo koordinatoriais ir bendrojo ugdymo mokyklų karjeros specialistais ir kitais asmenimis, atsakingais už mokinių profesinio orientavimo veiklų koordinavimą ir vykdymą, teiks informaciją, kartu su jais planuos ir organizuos mokinių profesinio veiklinimo vizitus ir kt. (Daugiau informacijos interneto svetainėje http://mukis.lt/lt/profesinis_veiklinimas.html).

Projekto vykdymo metu bus:

  • parengta Mokinių profesinio veiklinimo metodika, Atmintinė mokiniui, Atmintinė mokytojui/ karjeros specialistui ir Atmintinė darbdaviui;
  • sukurta profesinio veiklinimo vietų (įmonių, įstaigų, organizacijų) duomenų bazė (ne mažiau kaip 300);
  • suteikta profesinio veiklinimo paslaugų (suorganizuota pažintinių, patyriminių ir intensyvių profesinio veiklinimo vizitų) bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokiniams (ne mažiau kaip 60 000 mokinių);
  • suorganizuota visuotinė atvirų durų diena mokiniams tėvų/ artimųjų darbovietėse;
  • suorganizuotas geriausių profesinio veiklinimo pavyzdžių pristatymo renginys;
  • sukurtas ir transliuojamas geriausiu profesinio veiklinimo pavyzdžių pristatymo televizijos laidų ciklas.

Mokykloje ugdymo karjerai paslaugos pasiekia mokinius per klasės valandėles, grupinių užsiėmimų ciklus, integravimą į pamokas. Mokiniams organizuojamos išvykos į miesto gimnazijas, profesines mokyklas, įvairias organizacijas. Taip pat mokiniai ir jų tėvai gali kreiptis, norėdami pasikonsultuoti ugdymo karjerai klausimais.

Profesinio orientavimo veiklos planą galite parsisiųsti iš čia.

Mokyklos psichologė E. Leikienė konsultuoja 210 kab. Pageidautina būtų išankstinė registracija, taip galėsime suderinti patogų konsultacijai laiką. Galite rašyti el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba skambinti tel. nr. 8 647 65121.

Atnaujinta 2016 09 01

Hits: 9268

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.