Neformalusis švietimas

Kryptingas meninis ugdymas
 

Pradinėse klasėse mokiniams organizuojama kryptingo meninio ugdymo veikla.

Kryptingas meninis ugdymas – tai bendrųjų meninių gebėjimų, integruojančių įvairias meno sritis, ugdymas, siekiant geresnių įgūdžių tam tikroje meninės veiklos srityje.

Vaiko teisė į meninį ugdymą įrašyta Vaiko teisių konvencijoje, meninio ugdymo svarbą pabrėžia Lietuvos švietimo koncepcija, Bendrosios programos. Vaikams, atėjusiems mokytis į mokyklą, siūlomi visų pagrindinių meninio ugdymo dalykų - šokio, dailės, muzikos ir teatro - užsiėmimai. Ankstyvajame amžiuje plėtojami bei formuojami vaiko prigimtiniai gabumai, asmenybės raiška, estetinis suvokimas, tenkinami meninio pažinimo interesai, vertybinės nuostatos. Meninis pažinimas stiprina vaiko sąmoningumą, praplečia žinių apie save, aplinką ir dvasinių vertybių akiratį. Estetinis lavinimas padeda vaikams tobulinti jausminį, socialinį, kalbinį, muzikinį, loginį intelektą. Pagrindinis kryptingo meninio ugdymo tikslas - tai ne tik lavinti vaiko prigimtinius gebėjimus, bet ir padėti jam įveikti tam tikrus trūkumus (pvz. bendravimo baimės, ydingos laikysenos ir pan.).

 kmu 4

Užsiėmimų metu mokomasi meninių įgūdžių ir technikos, įgytos žinios praktiškai taikomos “čia ir dabar”, todėl sustiprėja vaikų mokymosi motyvacija, pagerėja ir mokymosi rezultatai. Kartą per metus vaikai kartu su vadovais pristato parengtą programą tėvams. Tėvai mato savo vaiko kūrybiškumo, savarankiškumo, atsakomybės, meninių ir estetinių gebėjimų bei įgūdžių lygį, gali nuolat pasidžiaugti jo pasiekimais, teigiamais pokyčiais.

kmu

Atlikti mokykloje tyrimai rodo, jog vaikų, lankančių dailės užsiėmimus, išlavėjo vaizduotė, kūrybiškumas, susiformavo savarankiško darbo įgūdžiai. Muzikos klasės mokiniai noriai dainuoja ir muzikuoja, jaučia ritmą, domisi muzika, pastebimai išlavėjo klausa. Šokių užsiėmimus lankantys vaikai geriau jaučia ritmą, pagražėjo jų laikysena, sceniniai įgūdžiai. Teatrinės klasės mokiniai drąsiau bendrauja ir laisviau reiškia mintis, noriai vaidina, domisi teatru.

dail 1bb 

Matydami prasmingus pokyčius vaiko asmens raidoje, tėvai yra patenkinti kryptingo meninio ugdymo rezultatais. Per meninę kūrybą atrandamos naujos mokinių, tėvų bei mokytojų bendravimo bei bendradarbiavimo galimybės.

Hits: 13093

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.